• نسبت به ایده‌های ذهنی خود مصمم باشیم:


ما یک فرانچایز را انتخاب می‌کنیم و در مورد محصولی تصمیم می‌گیریم که باشخصیت و علایق ما همسو است. فرصت‌ها را در نظر می‌گیریم و شغلی را می‌یابیم که بیشتر مناسب حال ماست. ازاین‌گذشته خرید یک فرانچایز، شغلی است که ما چند سال آینده را پشت‌سرهم در آن سپری خواهیم نمود، لذا باید ما را هیجان‌زده کند و خسته‌کننده نباشد و برای رسیدن به موفقیت الهام‌بخش ما باشد.

  • از متخصصین مشاوره بگیریم


ما نباید صرفاً به اطلاعات تبلیغاتی فرانچایز اعتماد کنیم. سعی کنیم در مورد اهداف خود با یک مشاور فرانچایز صحبت کنیم که در این صورت در مسیر درستی قدم برمی‌داریم. این متخصصین قادرند تعیین کنند که آیا یک طرح فرانچایز خاص از نظر قانونی و مالی برای ما مناسب است یا خیر. هنگامی که این تأییدیه را از کارشناسان دریافت کردیم، در تصمیم‌گیری درست برای خود اطمینان بیشتری حاصل خواهیم نمود.

  • یک طرح کسب‌وکار تهیه کنیم


در نهایت، ما باید اراده و برنامه‌های مشخصی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشیم. برای ایجاد یک استراتژی منحصربه‌فرد، برای اینکه چگونه می‌توانیم یک شرکت را ساختار دهیم و برای اینکه چه مدل فرانچایز برای ما کارساز خواهد بود، وقت بگذاریم. مهم‌تر از همه باید یک طرح تجاری دقیق داشته باشیم.


چه چیزی پیش روی ماست؟ مواردی که باید به آنها توجه کنیم:

  • آیا تحقیقات خود را انجام داده‌ایم؟ 


هر گونه سرمایه‌گذاری تجاری که قصد راه‌اندازی آن را داریم نیاز به تحقیقات گسترده دارد. قبل از برداشتن اولین قدم‌ها، باید خود را در مورد تاریخچه فرانچایز و بازار آموزش داده باشیم، در غیر این صورت ممکن است خود را برای شکست عینی آماده کنیم. در صورت امکان، از منابع فراوان موجود برای برنامه‌ریزی و مطالعه کسب‌وکار آتی خود استفاده کنیم.

  • کورکورانه اعتماد نکنیم


هر چیزی را که فرانچایز به ما می‌گوید را نباید باور کنیم. یکی از اشتباهات بسیاری که باید از آن اجتناب کرد، اعتماد بیش از حد به فرانچایز و تیم حقوقی آنهاست. مسائل حقوقی و مسئولیت‌هایی که ما به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار جدید با آن روبرو خواهیم شد، می‌تواند به‌تنهایی برایمان دلهره‌آور باشد. یک وکیل آگاه از فرانچایز و حقوق آن برای خودمان اگر استخدام کنیم بیشتر به کارمان خواهد آمد.

  • از نظر مالی آماده باشیم


همه سرمایه‌گذاری‌های تجاری از جمله فرانچایز، یک سطحی از ریسک را شامل می‌شوند. تعیین توان مالی یکی از حیاتی‌ترین کارهایی است که می‌توانیم برای جلوگیری از شکست اجتناب‌ناپذیر انجام دهیم. بسیار مهم است که از یک مشاور فرانچایز کمک بگیریم تا ما را در فرآیند پذیرش "ریسک از پیش تعیین شده" راهنمایی کند. یک مشاور مجرب فرانچایز می‌تواند به ما در پیش‌بینی جریان نقدینگی، بودجه‌بندی و ارزیابی نیازهای سرمایه در گردش کمک کند.