شعار دانشگاه باغچه شهیر که برازنده نامش می باشد ، دانشگاهی "در قلب استانبول" می باشد . محوطه اصلی این دانشگاه که در کنار تنگه بسفر واقع شده جنب و جوش خود را از ساعات اغازین روز شروع میکند که این از ساعات اولیه روز شروع شده و تقریباً یک روز به طول می انجامد . علاوه بر این، تقریباً در هر نقطه از دانشگاه ممکن است با یک رویداد تازه روبرو شوید.
وقتی از درب دانشگاه باغچه شهیر وارد می شوید، اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند، تعداد زیاد دانشجویان خارجی در این دانشگاه خواهد بود. بیش از هزار دانشجوی خارجی از یک جغرافیای وسیع از ایالات متحده تا چین، از فرانسه تا کره جنوبی در باغچه شهیرتحصیل می کنند. وقتی از آنها بپرسید که چرا باغچه شهیر را ترجیح داده اید ، پاسخ‌ها یکسان است: "موقعیت مرکزی و قدرت بین‌المللی". موقعیت باغچه شهیردر مرکز شهر است. برای درک کاروبار این دانشگاه در عرصه بین المللی کافی است یک گشت کوتاه در محوطه دانشگاه یا در وب سایت خود داشته باشید.
باغچه شهیر نه تنها برنامه هایی برای دانشجویان، بلکه برای فارغ التحصیلان نیز سازماندهی می کند. خانواده باغچه شهیر ، که هر ساله با آموزش ها و رویدادهایی که توسط دفتر فارغ التحصیلان دانشگاه در طول سال برگزار می شود، رشد می کند، دانشجویان این دانشگاه حتی پس از فارغ التحصیلی نیز روابط قوی خود را با دانشگاه حفظ می کنند.
حمل و نقل به دانشگاه باغچه شهیر بسیار آسان است. دانشجویان این دانشگاه می توانند با قایق های مخصوص به دانشگاه بین دانشگاه های بشیکتاش کوزی ، بشیکتاش گونی ، گوزتپه و گالاتا که در قلب استانبول واقع شده اند ، حمل و نقل رایگان داشته باشند. با رفتن از این اسکله ها در اسکله ما در بشیکتاش در ساعات مشخصی از روز می توان با یک سفر دلپذیر به محوطه دانشگاه دیگر ما در گالاتا رسید. بنابراین ، دانشجویان این دانشگاه می توانند بدون گرفتار شدن در ترافیک سنگین استانبول ، به دانشگاه منتقل شوند.
آمار و حقایق دانشگاه
این دانشگاه از ۹ دانشکده، ۱ مدرسه زبان و۲ مدرسه تشکیل شده است.
چهار مؤسسه مقاطع تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.
دارای ۱۲۵۰ سخنران آکادمیک
دارای ۶۰۱ پرسنل اداری فعال
داری شش دانشکده در استانبول
تعداد پارتنر (شرکا) بین المللی این دانشگاه بیش از ۱۹۳ و از ۳۶ کشور مختلف است.
دانشگاه باغچه شهیر بیش از ۱۰۰ برنامه تحصیلی ارائه می دهد.
کتابخانه دانشگاه باغچه شهیر مساحت ۱۱.۴۰۰ متر مربعی دارد و دارای ۲۵۰،۰۰۰ انتشارات، کتاب ها و کتاب های الکترونیکی خدمات است.
دارای ۵ کافه و رستوران مختلف در محوطه دانشگاه.
هدف دانشگاه باغچه شهیر این است که تا سال ۲۰۲۳ میلادی صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن بگیرد ، و در فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.
دارای سالن های کنفرانس با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر
دانشگاه باغچه شهیر در سال ۲۰۰۷ جایزه ” سوپر برند ترکیه” را دریافت کرد.
دانشگاه باغچه شهیر در رتبه پنجم “چشم انداز بین المللی” و رتبه سیزدهم در بین دانشگاه های دارای رنکینگ ترکیه قرار گرفت.
دارای جایزه بهترین روش آموزش در سال های ۲۰۱۷ -۲۰۱۸.
انتخاب این دانشگاه در بین۵۰۰ آموزشگاه برتر در ارائه خدمات آموزشی در ترکیه برای سه سال متوالی
رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول
افزون بر شهرت دانشگاه باغچه شهیر در داخل کشور ترکیه، وجهه بین‌المللی آن نیز دانشگاه باهچه شهیر را به یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه تبدیل کرده است. هر ساله نام دانشگاه باغچه شهیر در لیست 20 دانشگاه برتر ترکیه یافت می‌شود. بر اساس رتبه‌بندی موسسه تایمز times higher education در سال 2021 باهچه شهیر در جایگاه جهانی 1001+ قرار گرفته و در شاخص تاثیرگذاری رتبه 401–600 را به دست آورده است. در میان دانشگاه‌های جوان و تازه‌تاسیس هم دانشگاه باغچه شهیر در رتبه جهانی 301–350 قرار گرفته است.
در شاخص بهره‌وری و حفاظت از انرژی رتبه‌بندی QS در سال 2021 دانشگاه باهچه شهیر ترکیه رتبه 211- 220 جهانی را به دست آورده است. در گزارش موسسه رتبه‌بندی QS ، مجموعه دانشگاه باغچه شهیر با نزدیک به 4 هزار دانشجوی بین‌المللی و ارائه صدها پروژه تحقیقاتی یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برشمرده می‌شود. در آخرین گزارش‌های رتبه‌بندی cwur در سال تحصیلی 2021 – 2022 دانشگاه باغچه شهیر ترکیه در جایگاه 47 در میان دانشگاه های ترکیه و در رتبه جهانی 1769 قرار گرفت . دانشگاه باغچه شهیر استانبول در سال 2007 جایزه اَبَر مارک‌های ترکیه را دریافت کرد.